Hírek aloldal fejlécképe

Jász-Nagykun-Szolnok VMKI hírek

Elkezdődött az aratási szezon, vele érkeztek a tüzek is 2026. június 25.

Nagy hőség közepette kezdődött meg a közelmúltban az aratási szezon vármegyénkben. Csütörtökön három jelentősebb tűz volt térségünkben, melyben közel negyvenöt hektárnyi szántóföld égett le. Besenyszög-Palotásnál pedig egy meghibásodott kombájn belsejében izzott a termény.

Marad a hőségriasztás, szombattól már harmadfokú lesz 2026. június 24.

Az országos tisztifőorvos a HungaroMet Magyar Meteorológiai Szolgáltató Nonprofit Zrt. előrejelzése alapján a június 23-án (kedd) 24.00 óráig érvényben lévő másodfokú hőségriasztást június 26-án (péntek) 24.00 óráig meghosszabbítja az ország egész területére vonatkozóan. Továbbá tekintettel a hőség fokozódására, június 27-én (szombat) 00.00 órától június 30-án (kedd) 24.00 óráig a hőségriasztást harmadfokúra emeli.

Folytatódik a szúnyogok elleni védekezés 2026. június 23.

Az elmúlt időszakban helyenként lehullott csapadék következményeként több helyen a szúnyoglárvák fejlődésére alkalmas tenyészőhelyek jöttek létre. A katasztrófavédelem által megbízott szakemberek minden héten felmérik ezek állapotát, és ahol szükséges, javaslatot tesznek a szervezett beavatkozásra.

Négy vármegyei önkéntes mentőszervezet kap támogatást 2026. június 18.

Százötvenhárom önkéntes mentőszervezet jut 2026-ban központi forrásból pályázati támogatáshoz. A százmillió forintos keretösszegből kilencvenhat millió forint százötvenhárom szervezet között oszlik meg, a négy, ENSZ INSARAG minősítéssel rendelkező szervezet pedig egyedi elbírálással egy-egy millió forint támogatásban részesül. A támogatási szerződéseket a katasztrófavédelem területi szervei kötik meg a nyertes mentőszervezetekkel. Jász-Nagykun-Szolnok vármegyéből négy önkéntes mentőszervezet jut több mint hárommillió forint forráshoz.

Szolnoki első helyezett az Alkotói Pályázat országos fordulójában! 2026. június 18.

A Katasztrófavédelem Központi Múzeumában, június 17-én tartották meg a 2026-os Alkotói Pályázat díjátadó ünnepségét. Az Országos Tűzmegelőzési Bizottság a hagyományokat követve idén is meghirdette alkotói pályázatát, amelynek célja az volt, hogy az iskolások kreatív alkotásokon keresztül mutassák be a tűzvédelem fontosságát, a lakástüzek megelőzésének lehetőségeit, illetve a tűzoltó hagyományokat.