Díjazták a fiatal művészeket

2021. december 03.

Idén immár nyolcadik alkalommal szervezte meg Alkotói Pályázatát az Országos Tűzmegelőzési Bizottság, melyen kicsik és nagyok változatos formákba öntve mutathatták meg, mit gondolnak a tűzvédelemről, a tűzoltói hivatásról. A területi fordulóban első helyezést elérő gyermekek munkái továbbjutottak az országos versenyre.

Az idei megmérettetésre megyénkből több mint százötven pályamű érkezett óvodástól középiskolás korosztályig, melyek többsége szabadkézi rajz és festmény volt, de mese, plakát, videó és egyéb technikával készített kézműves alkotás is szerepelt a mezőnyben. A díjátadón megjelenteket Matuska Zoltán tű. ezredes, igazgató; valamint videóüzenetben a bírálóbizottság elnöke, Verebes György Munkácsy Mihály-díjas festőművész, a Szolnoki Művésztelep vezetője köszöntötte.

Az Alkotói Pályázat területi fordulójának eredményei a következőképpen alakultak:

Egyéni rajz, óvodás korcsoport:

  • 1. hely: Koczka Sára (Központi Óvoda, Jászberény)
  • 2. hely: Turóczi Emma (Szivárvány Óvoda, Jászberény)
  • 3. hely: Tóth Gergely (Szent Anna Katolikus Óvoda, Kunszentmárton)

Csoportos alkotás, óvodás korcsoport:

  • 1. hely: Jeddi Amira, Kupai Krisztián, Pető Patrik (Jászárokszállási Városi Óvoda)

Egyéni rajz: 6-10 év:

  • 1. hely: Szabó Virág (Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája, Törökszentmiklós)
  • 2. hely: Vona Viktor (Kovács Mihály Általános Iskola, Abádszalók)
  • 3. hely: Simon Botond (Szegő Gábor Általános Iskola, Szolnok)

Egyéni rajz, 11-14 év:

  • 1. hely: Kocsis Viktória (Szandaszőlősi Általános Iskola és AMI, Szolnok)
  • 2. hely: Kéri Lili (Baptista Szeretetszolgálat EJSZ Kölcsey Ferenc Általános Iskolája, Törökszentmiklós)
  • 3. hely: Dudás Borbála (II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola és AMI, Rákóczifalva)

Egyéni rajz, 15-18 év:

  • 1. hely: Nagy Arabella (Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma)
  • 2. hely: Horti Melinda Szilvia (Magiszter Fényes Adolf Szolnoki Gimnáziuma és Művészeti Szakgimnáziuma)
  • 3. hely: Horváth Csilla (Kádas György EGYMI Általános Iskola Karcagi Tagintézménye)

Irodalmi alkotás, 11-14 év:

  • 1. hely: Csernák Dorina Katalin (Szent-Györgyi Albert Általános Iskola, Szolnok)

Egyéb kézműves alkotás, 11-14 év:

  • 1. hely: Sóti Dorottya Sára (Karcagi Nagykun Református Általános Iskola)

Számítógépes program, 6-10 év:

  • 1. hely: Barna Levente Roland (Kossuth Lajos Általános Iskola, Tiszafüred)
  • 2. hely: Madaras Áron Dániel (Petőfi Sándor Általános Iskola, Túrkeve)

Számítógépes program, 15-18 év:

  • 1. hely: Rázsó Bence (Teleki Blanka Gimnázium, Technikum és Kollégium, Mezőtúr)

Az Alkotói Pályázat országos fordulójának eredményhirdetésére december 7-én, online formában kerül sor.

Fotó: JNSZ MKI, Jászberény KvK, Karcag KvK